Fundacja Q

Psychologia

Kocham Cię na wiele sposobów

23-07-2018
kocham Cie na wiele sposobów
Przemek uwielbia, gdy Robert go chwali. Czuje, że partner go docenia i w ten sposób wyraża swoje przywiązanie. Robert wie, że jest kochany, gdy Przemek pomaga mu robić prani (...)

Zdrowe porozumienie

19-03-2018
Serce dotykane przez dwie dłonie
Filip jest wściekły. Monika znowu wyszła do kina z Joanną. A przecież byli umówieni, że spędzą ze sobą więcej czasu. Filip czuje się pominięty. Tak, jakby jego potrzeby nie (...)

Jak nie być agresorem

12-03-2018
Ręce wymalowane jak mapa na tle nieba
W zeszłym tygodniu rozmawiałam z koleżanką, która wracała z jakiegoś kursu samoobrony dla kobiet, który okazał się być nie tym, czego się spodziewała. Czuła się oszuk (...)

Ja ci pokażę!

05-03-2018
Jajko rozbijane przez młotek
  Trudno znaleźć osobę, która nie spotkała się nigdy z agresją. Pojęcie agresji jest dość pojemne. Zazwyczaj potocznie określamy tak wszelkie formy przemocy fizycznej (...)

No pasaran

25-02-2018
Tabliczka z napisem
Na pewno wielokrotnie znalazłaś się w sytuacji, gdy musiałaś szybko przedostać się przez tłum ludzi. Może miało to miejsce w zatłoczonym centrum miasta, może na koncercie lub innej (...)

To jest dla mnie najważniejsze...

19-02-2018
Napisy w różnych kolorach
Masz wrogów? Dobrze. To znaczy, że kiedyś w swoim życiu stanąłeś w obronie czegoś. Winston Churchill   Marcin miał w życiu dwa cele: być dobrym ojcem i awansować na p (...)

Do kogo po pomoc?

12-02-2018
Ogrodnik podlewający roślinę
Pytacie często, czym różnią się rozmaite formy pomocy psychologicznej, jak i kiedy działają i kto może Wam pomóc w konkretnej sytuacji. W zależności od wielu czynnik (...)

Ach, te emocje…

04-02-2018
Emotikony przedstawiające emocje
To był piekielnie kiepski dzień. Klienci marudni, szefowa w szczycie formy złośnicy, tramwaj radośnie odjechał Ci sprzed nosa, a taksówka ochlapała błotem. Na dodatek dostał (...)

Empatia – turbo-power moc w relacji

29-01-2018
dwie twarze
Kilka tygodni temu wpadła mi w ręce książka s-f opisująca rzeczywistość, w której zakochani mogli wszczepić sobie czipy wzmacniające współodczuwanie. Dzięki takiemu c (...)